CYFROPOL

język polski przed maturą

Przed maturą!

JĘZYK POLSKI

Pomysły na lekcje ...

JĘZYK POLSKI

Testy, sprawdziany, ...

JĘZYK POLSKI

Stwórz swoją www

JĘZYK POLSKI - NAUCZANIE ZDALNE - 1A

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Kliknięcie przycisku Wyślij oznacza akceptację naszej polityki prywatności

16 marca 2020

 

Wytyczne odnośnie prezentacji (zadania ze str. 252)

 

    Otrzymałem dwie prezentacje. Jedna zawiera za mało informacji, druga - za dużo. Trzeba to wyśrodkować. Nie budujcie pełnych zdań - to się pojawi w formie ustnej. Piszcie hasłowo, mogą to być słowa-klucze lub równoważniki zdań.

17 marca 2020

 

Prezentacje coraz ciekawsze (zadania ze str. 252)

 

    Widzę, że zmierzacie w dobrym kierunku. Prezentacje są coraz ciekawsze. Tylko pamiętajcie, że trzeba je właśnie ZAPREZENTOWAĆ. Wówczas będzie ocena. Możliwości prezentacji jest kilka. W tej chwili można nagrać filmik z prezentacją ustną (byłoby miło, gdybyście wrzucili go na grupie na Messengerze, ale możecie przesłać przez kontakt indywidualny). Potem przyjdzie czas na Skype'a lub coś podobnego.

     I jeszcze sugestia: patrząc na podany temat, starajcie się stawiać tezę, a potem ją argumentować. Następnie wyciągajcie wnioski. Innymi słowy trzeba się zastanowić, co chcecie powiedzieć na przykład na temat:

 

     Porównaj przedstawienia ludzkiej rozpaczy i nadziei w mitach 

     greckich (mit o Orfeuszu i Eurydyce, mit o Demeter i Persefonie).

 

     Na przykład można się skoncentrować na różnych reakcjach w sytuacji rozpaczy i w sytuacji nadziei. Warto opisać te reakcje i porównać sposoby ich artystycznego ujęcia. Na koniec wyciągnąć ze swojej analizy wnioski.

__________________________________________________________

20 marca 2020

 

Spotkanie przez aplikację Zoom

 

    Zapraszam na krótkie spotkanie za pośrednictwem aplikacji Zoom. Możecie wyłączyć kamerę, ważne żeby był kontakt głosowy.

     Proponujecie aplikację Discord - ma wiele zalet. Ale Zoom daje możliwość pokazania fragmentów tekstu, obrazu czy innego materiału. Będziemy sprawdzali różne opcje.

     Spotkanie o godz. 10.00.

__________________________________________________________

23 marca 2020

 

Spotkanie przez aplikację Zoom i Skype

 

    Poniedziałek, 23 marca 2020, godz. 9.15 - Zoom, 9.30 - Skype. Co do Skype'a, to przesłałem Wam Librusem namiary na mnie. Można przez imię i nazwisko (fotka rozpoznawalna) lub przez mail w Librusie. Jednocześnie Messengerem dostaniecie link do dokumentu na Dysku Google. Jest tu możliwość komentowania.

     Jutro porozmawiamy swobodnie troszkę o sytuacji, nieco o Waszych ciekawych pracach.

     Ta informacja o Dysku Google już się zmienia: parę osób już wpisało komentarze.

 

UWAGA!

 

     Na środę 25 marca na godz. 8.55 proszę na Dysku Google w pliku przesłanym Messengerem napisać tezę interpretacyjną, jeden argument i funkcje jednego środka stylistycznego do wiersza Pieśń zimowa Horacego (s. 225). Do tego jedno wybrane polecenie s. 226. Jeśli zobaczycie, że są do danego ćwiczenia cztery wpisy (czterech osób), to piątego wpisu nie wolno dodawać. Trzeba wybrać inne zadanie z zakresu 1-6.

__________________________________________________________

24 marca 2020

 

Informacje o zdalnym nauczania języka polskiego

 

     Od 25 marca 2015 do normalnych lekcji, tyle że zdalnych. Dlatego też wracamy do materiałów zamieszczanych tak jak dotychczas:

 

   Kliknij-lekcje 1Ta